Дописници СветСветСвет.Портал

Во САД ќе можат да патуваат само вакцинираните кои примиле една од седумте вакцини одобрени од ФДА и СЗО

САД од 8 ноември ги отвораат своите воздушни граници за целосно вакцинирани странски посетители кои имаат примено една од седумте одобрени вакцини против Ковид-19 и кои ќе прикажат негативен тест за Ковид-19 направен три денови пред патувањето, соопшти синоќа американскиот Стејт департмент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close