Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во САД задржани Руси од Чукотка кои избегале од мобилизацијата

Двајца жители на Чукотка од рускиот Далечен Исток кои побегнале од мобилизацијата биле задржани на американскиот остров Свети Лаврентиј, објави денска порталот „Аљаска њуз сорс”.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close