ЕвропаСвет.Слајдер

Во Русија повторно црн рекорд во број на починати од Ковид-19

Во Русија во изминатите 24 часа од Ковид-19 починале повеќе од 1.000, најмногу за еден ден од почетокот на епидемијата, соопштија денеска здравствените власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close