Дописници МКДЛокални избори 2021Политика

Во Росоман до 17 часот излезеност од 56,75 проценти на локалните избори

Во општина Росоман на локалните избори до 17 часот има излезеност од 56,75 проценти, за МИА рече претседателот на Општинската изборна комисија, Ѓорѓи Крстевски.

Росоман, 17 октомври 2021 (МИА) – Во општина Росоман на локалните избори до 17 часот има излезеност од 56,75 проценти, за МИА рече претседателот на Општинската изборна комисија, Ѓорѓи Крстевски.

Во Росоман се бира меѓу тројца кандидати за градоначалник, како и за шест советнички листи.

Се гласа на десет избирачки места. Право на глас имаат 3.341 лице. свд/вј/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close