0_Web_АктуелноБалканБалкан.Портал

Во Романија Владата одобри одложување на плаќањето рати за кредити за период од 9 месеци

Романската влада денеска одобри итен декрет со кој на физичките и правните лица им се дозволува да го одложат плаќањето на ратите од својот банкарски заем за период од девет месеци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close