ЕвропаЕвропа.Портал

Во рамките на ЦДУ/ЦСУ расте притисокот врз Лашет

Два дена по изборите и историскиот пораз на Христијанско - демократската унија ЦДУ/ЦСУ, расте притисокот во партијата врз главниот кандидат и претседател на ЦДУ, Армин Лашет, да се откаже од амбициите за формирање влада, а се погласни се и оние што бараат негова оставка.

Back to top button
Close
Close