КултураКултура.Портал

Во Приштина почина познатата режисерка родум од Скопје, Бурбуќе Бериша

Во главниот град на Косово, денеска на 51-годишна возраст по тешко боледување, почина истакнатата филмска и театарска режисерка, Бурбуќе Бериша, која е по потекло од Скопје, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close