Дописници МКДОпштински вести

Во Прилеп се одржа Првиот меѓународен фестивал на убавината

Македонски и мајстори на занаетот од Србија, ги одмерија умешностите во фризерството и берберството на првиот меѓународен Фестивал на убавината во Прилеп, или „First open beauty hair fest Prilep 2022“ што денеска се одржа во Прилеп. Фестивалската програма во Центарот за култура „Марко цепенков“ ги вклучи сите генерации, прво младите од средното фризерско и козметичко училиште „Ѓорче Петров“, па екипите во Академијата на фризери и бербери, а се одржа и презентација на фризерски, козметички препарати од светски брендови како и алати за работа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close