Дописници МКДОпштински вести

Во прекин водоснабдувањето во делчевската населба Басарица и село Полето

Жителите од населените места Полето и Басарица од утрово се без вода за пиење. Причината е дефект на водоводната мрежа на булевар „Македонија“ во Делчево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close