АБНА

Во преговарачката рамка со ЕУ ќе има механизам што ги гарантира правата на Бугарите во Република Северна Македонија, вели министерката Генчовска

Во преговарачката рамка со Европската унија (ЕУ) ќе има механизам кој ги гарантира правата на Бугарите во Република Северна Македонија. Ова го изјави министерката за надворешни работи во оставка Теодора Генчовска, која пратениците решија денеска да ја слушнат за прашањето со Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close