0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во првите два дена од изборите за Думата гласале 31,51 отсто од руските избирачи

„До 20 часот синоќа на руска територија, не сметајќи го електронското гласање од далечина, на изборите гласаа 31,51 отсто од граѓаните“, јави прес-службата, пренесе Тасс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close