0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Во последните 24 часа 434 нови случаи на Ковид-19, 12 починати и 421 оздравен пациент

Во последните 24 часа, регистрирани се 434 нови случаи на Ковид-19 од направени 3.026 тестирања,вкупно 19 починати, 12 во изминатоти деноноќие и седум преку системот „Мој термин“, како и 421 оздравен пациент, информира Министерството за здравство, повикувајќи се на податоци на Институтот за јавно здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close