СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во поплавите во Судан загинаа 66 луѓе

Бројот на жртвите во поплавите што го погодија Судан се искачи на 66, изјави денеска бригадниот генерал Абдул-Џалил Абдул-Рахим

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close