СветСвет.Слајдер

Во поплавите во индиската сојузна држава Утараканд загинаа најмалку 46 луѓе

Најмалку 46 луѓе загинаа во новите поплави предизвикани од обилните дождови во индиската сојузна држава Утараканд на Хималаи

Back to top button
Close
Close