СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во пожарот во Тајван 46 загинати, десетици повредени

Вкупно 46 лица загинаа, а повеќе десетици се повредени во пожарот што ноќеска зафати 13-катна зграда во јужниот дел на Тајван, јавуваат странските агенции.

Back to top button
Close
Close