АБНА

Во Плевен со свечена церемонија беше испратен бугарски воен контингент за учество во операцијата на Европската Унија „Алтеа“

Во Плевен на централниот плоштад „Преродба “ се одржа свечена церемонија за испраќање на уште еден бугарски воен контингент за учество во операцијата „Алтеа“ на Европска Унија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close