Дописници МКДОпштество

Во Пехчево успешно извршена дислокација на гнездо на штркови

Во Пехчево успешно е извршена дислокацијата на гнездото на штрковите кое се наоѓаше во фабриката „Фагус“. Акцијата ја реализираа вработени од претпријатието, а активистката Жаклина Реџовска изрази задоволство што штрковите се преместени на безбедна локација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close