0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вестиПолитика

Во Охрид се одржува голема НАТО-вежба „Северна Македонија 2021“

Организираниот криминал, нелегалната миграција, компјутерскиот криминал и сајбер-нападите, лажните вести и пандемијата со Ковид-19 се комплексни предизвици за чие откривање, спречување, е неопходен современ регионален пристап и заедничка стратегија за дејствување.

Back to top button
Close
Close