Политика

Во Охрид свечено затворена 12-тата Школа за млади лидери

Во Охрид синоќа се одржа свеченото затворање на 12-тата „Школа за млади лидери на Претседателот Иванов“, на тема „Лидерство во акција“, која се одржа во периодот од 12 до 27 ноември годинава во комбинирано издание, онлајн и со две сесии со присуство во живо, едната во Скопје и втората во Охрид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close