БалканДописници Свет

Во осум албански полициски комесаријати 33 полицајци корисници на дрога

Тестот за дрога кој почна да се спроведува меѓу припадниците на албанската полиција, во измнатите две недели откри дека 33 припадници на полициските комесаријати во Тирана, Скадар Елбасан, се корисници на дрога.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close