ВидеоЛинк во живоОпштински вестиСкопје

Во општина Сарај пуштен во употреба пат до паркот изграден преку ТАВ програмата

Во општина Сарај денеска беше пуштен патниот правец 1 кон паркот во општината, во должина од 600 метри, проект реализиран преку програмата ТАВ. Патот е широк шест метри со тротоари од двете страни и со поставени фекална канализација и улично осветлување. Проектот е во вредност од 20 милиони денари, од кои 13 милиони денари се доделени од Владата, а другиот дел од буџетот на Општина Сарај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close