Дописници МКДЛокални избори 2021Политика

Во Општина Новаци до 13 часот гласале 43,6 проценти од вкупниот број избирачи

Непречено и демократски се одвива изборниот процес во Општина Новаци каде се гласа на 24 избирачки места.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close