Дописници МКДЛокални избори 2021Политика

Во Општина Демир Хисар до 11 часот гласале 17,97 проценти од вкупниот број избирачи

До 11 часот на Локалните избори во Општина Демир Хисар гласале 17,97 проценти од вкупниот избирачи.

Демир Хисар, 17 октомври 2021 (МИА) – До 11 часот на Локалните избори во Општина Демир Хисар гласале 17,97 проценти од вкупниот избирачи.

– Гласањето се одвива на 36 избирачки места, а право на глас имаат 6.959 полнолетни граѓани, истакна Благојче Брсаковски, претседател на ОИК-Демир Хисар.

Во Општина Демир Хисар евидентирани се два кандидати за градоначалник и пет листи со кандидати за членови на општинскиот Совет. мт/цр

Таг
Back to top button
Close
Close