БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Во ноември лани регистрирани 38 997 туристи и 80 693 ноќевања

Бројот на туристите во државава во ноември 2021 година изнесува 38 997, од кои 45.5  проценти се домашни, а 54,5  проценти се странски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close