КултураКултура.Портал

Во НОБ утре концерт на хорот „Св. Злата Мегленска“ по повод 25 години постоење

Женскиот камерен хор „Св. Злата Мегленска“ под диригентство на Летка Димовска - Полизова утре во фоајето на Националната Опера и Балет ќе одржи концерт насловен „Света Злата слави“ по повод 25 години од своето постоење. Концертот е во рамки на манифестацијата „Есенски музички свечености“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close