0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во немирите во Казахстан загинаа 16 полицајци, 1.300 се ранети, а 5.100 луѓе се приведени

Во немирите во Казахстан загинаа 16 припадници на безбедносните сили, јави ТАСС, повикувајќи се на прес-службата на Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close