0_Македонија.ПорталВременска прогноза

Во наредните денови стабилно време со студени утра, а дневни температури и до 27 степени

До крајот на неделава и првите два дена по викендот времето во земјава ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст

Скопје, 5 октомври 2022 (МИА) – До крајот на неделава и првите два дена по викендот времето во земјава ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.

Минималните температури ќе бидат во интервал од еден до 11, а максималните дневни ќе достигнат до 27 степени.

Од сабота по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла, соопшти УХМР./

 

Таг
Back to top button
Close
Close