СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во напад на ирачко село убиени 11 лица

Исламски милитанти убија 11 лица во вторникот, вклучително и жени во напад на село во источната ирачка провинција Дијала, објави Здружената оперативна команда.

Back to top button
Close
Close