Свет

Во напад во Мали загинаа седумина мировници на ОН, а тројца се повредени

Седум припадници на мировните сили на Обединетите нации загинаа, а тројца се тешко повредени денеска кога нивното возило било погодено од импровизирана експлозивна направа во центарот на Мали, изјави портпаролот на ОН Стефан Дижарик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close