ЕвропаСвет.Слајдер

Во Минск приведени 11 лица кои се исмејувале со смртта на руски војници

Белоруската полиција приведе 11 лица поради навредливи коментари на социјалните мрежи во врска со смртта на двајца припадници на руските паравоени сили за време на воена вежба во Белорусија во ноември.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close