БалканБалкан.ПорталБизнисБизнис.СлајдерДописници Свет

Во мај во Албанија влегле милион посетители, за пет месеци 3,45 милиони

Во мај во Албанија влегле милион странски и албански државјани, што е раст од 77 отсто споредено со истиот месец минатата и за околу 20 отсто од рекордната 2019 година, јави дописничката на МИА од Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close