Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Во манастирот „Свети Јоаким Осоговски“ се одржа манифестација „Лирски треперења 2021″

Во дворот на манастирскиот комплекс „Свети Јоаким Осоговски“, кај Крива Паланка, денеска се одржа годинашната, традиционална поетска манифестација „Лирски треперења" во организација на Националната установа Центар за култура Крива Паланка и поетскиот клуб „Калин" што работи во рамки на установата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close