Дописници МКДОпштествоОпштински вести

Во Македонска Каменица се санираат штетите на канализациската мрежа

Во Македонска Каменица се санираат штетите на канализациската мрежа како резултат на фрлањето цврст отпад директно во одводните шахти. За таа цел вработени во комуналното претпријатие „Камена Река" деновиве активно работеа на отстранување на насобраниот цврст отпад на повеќе канализациски шахти во централното градско подрачје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close