Дописници МКДОпштински вести

Во куќа во велешко Горно Оризари пронајдена мртва 66-годишна жена

Во СВР Велес вчера во 13.20 часот било пријавено дека во домот на ул.„Сараевска“ во село Горно Оризари, велешко, била пронајдена почината 66-годишната Б.Б. Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итната медицинска помош, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Велес, 20 октомври 2021 (МИА) – Во СВР Велес вчера во 13.20 часот било пријавено дека во домот на ул.„Сараевска“ во село Горно Оризари, велешко, била пронајдена почината 66-годишната Б.Б. Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итната медицинска помош, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Посочи дека по наредба на јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција. ад/рп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close