ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Кумановско приведен српски државјанин под сомнеж за криумчарње мигранти

Во близина на кумановското село Речица откриен е граѓанин на Република Србија како превезува мигранти од Сирија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close