0_Македонија.ПорталОпштество

Во Куманово се реконструира ОУ „11 Октомври“ со пари од буџетот на МОН

Основното училиште „11 Октомври“ во општина Куманово е меѓу училиштата кое наскоро ќе има подобрени услови за реализација на воспитно-образовниот процес. Училишниот објект до крајот на годината ќе добие нова, енергетски ефикасна фасада, за што МОН вложува речиси 16 милиони денари, информира Министерството за образование и наука.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close