СветСвет.Слајдер

Во Кувајт пожар во рафинерија за нафта, нема информации за жртви

Пожар избувна денеска во голема рафинерија за нафта во Кувајт, и засега нема извештаи за жртви, соопшти државната нафтена компанија Мина ал Ахмади.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close