Дописници МКДКултураКултура.Портал

Во Крива Паланка изведена камерната опера „Бастиен и Бастиена”

На сцената на Националната установа Центар за култура во Крива Паланка синоќа беше изведена камерната опера „Бастиен и Бастиена" во режија на Љупка Јакимовска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close