Дописници МКДОпштински вести

Во крводарителска акција во Дебар собрани 21 крвна единица

Општинската организација на Црвен крст - Дебар, во соработка со Институтот за трансфузиона медицина, денеска ја спроведе четвртата крводарителска акција за годинава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close