Дописници МКДКултураОпштински вести

Во Кочани отворена изложба на делата од Лесновската ликовна колонија 2021

Во Центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани денеска беше отворена изложба, на која се претставени 34 дела од овогодишната меѓународна Лесновска ликовна колонија.

Back to top button
Close
Close