0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

Во Косово може да се влезе само со потврда за три вакцини или две вакцини и ПЦР тест

Од обврската за приложување сертификати за вакцина при влез во Косово се ослободени лицата кои патуваат транзитно, странските дипломати, децата до 12-годишна возраст и лицата кои имаат лекарска потврда дека се ослободени од вакцинација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close