0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Киргистан уапсени 15 осомничени лица за подготвување државен удар во пресрет на изборите

Полицијата засега не ги соопшти идентитетите на уапсените лица, кои се осомничени дека планирале демонстрации на кои требало да се соберат „1.000 агресивни млади луѓе“ со цел да протестираат против изборните резултати и да направат хаос, соопшти Државниот комитет за национална безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close