Дописници МКДОпштински вести

Во Кавадарци презентирани мерки и проекти за обновливи извори на енергија

Во Кавадарци денеска беа презентирани мерки и проекти за обновливи извори на енергија, информираа од кабинетот на кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close