Дописници МКДКултураКултура.Портал

Во Кавадарци изложба „50 години Рацинови средби“

Во Музеј галерија Кавадарци денеска беше отворена изложбата „50 години Рацинови средби“. Беше кажано дека настанот е плод на соработка со Народен музеј Велес, со цел заштита на културното наследство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close