Дописници МКДЛокални избори 2021Општество

Во Кавадарци до 17 часот гласале 52.39 проценти од 32.163 лица кои имаат право на глас

Од 32.163 лица во Кавадарци, кои имаат право на глас, до 17 часот изгласале 52.39 проценти, за МИА информираше Емилија Петровска, претседател на Општинската изборна комисија.

Кавадарци, 17 октомври 2021 (МИА) – Од 32.163 лица во Кавадарци, кои имаат право на глас, до 17 часот изгласале 52.39 проценти, за МИА информираше Емилија Петровска, претседател на Општинската изборна комисија.

Во Кавадарци се гласа на 59 избирачки места.

Кавадарчани бираат меѓу двајца кандидати за градоначалник, како и 13 советнички листи. свд/цр

Таг
Back to top button
Close
Close