Европа

Во Италија ќе има засилувачка доза вакцина за сите

На сите Италијанци најверојатно ќе им биде понудена засилувачка доза од вакцина против коронавирус за да се ограничи ширењето на нови варијанти, изјави денеска владин претставник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close