ЕвропаСвет.Слајдер

Во Италија казнети Епл и Амазон поради сузбивање на конкурентноста на цените

Италијанскиот регулатор денеска ги казни американските технолошки гиганти Епл (Apple) и Амазон (Amazon), тврдејќи дека со изборот на продавачи на дигиталната платформа ја ограничуваат конкуренцијата во цените на некои производи на Епл

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close