КултураКултура.Портал

Започнаа активностите за одбележување на Денот на албанската азбука

Во Институтот за духовно и културно наследство на Албанците (ИДКНА) од денеска до 22 ноември започнуваат активностите за одбележување на Деновите на албанската азбука. Културно-научната манифестација „Денови на азбуката“ се организира во соработка помеѓу Министерството за политички системи и односи меѓу заедниците и ИДКНА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close