СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Индија аплицирани веќе милијарда вакцини против Ковид-19

Тоа го објави Министерството за здравство шест месеци по експлозивниот скок во бројот на случаи, што предизвика загриженост за состојбата на здравствената заштита во државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close