Свет

Во Израел уапсени повеќе од 50 членови на ќелијата на Хамас

Израелската агенција за внатрешна безбедност Шин Бет денеска соопшти дека во претходните недели уапсила повеќе од 50 членови на ќелијата на Хамас на окупираниот Западен Брег и Источен Ерусалим, бидејќи, според нив, планирале напади врз Израелци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close